iptv,cccam,kotobenx
RSS Beslememize abone olun


Dreambox Enigma2 nstreamPlayer Kurulum

Dreambox Enigma2 nstreamPlayer Kurulum

Dreambox Enigma2 nstreamplayer kurulum videolu anlatım

Dreambox ve Enigma2 Cihazlar için Nstreamplayer INDIRMEK ICIN TIKLAYIN


NSTREAMPLAYERYUKLEME ile dm_5011af8c0fd6f

 

Kurulum için;

rar içerisinden cikartiniz nstreamplayer dosyasını ftp aracılıgıyla ( ftp indirmeniz gerekli yok ise) usr/lib/enigma2/python/plugins/Extansions/ klasorunun içine girip oraya bos bir yere sürükleyip birakiniz. eğerki ftp kullanmayı bilmiyorsanız ftp anlatım videosunu izleyin cihazin fişini ceryandan çekin ve kapatin 10 saniye bekleyip tekrar takın. açıldıktan sonra menü ve eklentiler içerisinde nstreamplayer görünecektir, nstream.xml düzenleyerek gerekli iptv bilgilerinizi yazarak veya internetten bulduğunuz linkleri yazarak dreambox ve benzeri enigma2 cihazlarda izleyebilrsiniz. aşağida nstream.xml içeriği verilmiştir.


- .rar içerisinden çıkardığınız nstream player dosyasını ftp aracılığıyla usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/ içerisine gönderin. Cihazı restart edin. Menü ve eklentiler içerisinde nstream player gözükecektir. Program içerisine beğeneceğinizi umduğum 6 tane güzel ip tv kanalı ekledim. İsteyenler aşağıda anlatacağım şekilde ip tv listesine kanal ekleyerek daha fazla da artırabilirler:

-Nstreamplayer dosyası içindeki nstream.xml dosyasına sağ tiklayin notepad ile açin.. ( notepad++ kullanmanız tavsiye edilir )

Sonrasında channel> olarak kod grupları gorunecek ve buradaki <stream_url>yayin linki</stream_url> şeklinde yayınlarınızı ekleyebilirsiniz.

Örnek olarak:

Kod:
<channel>
<name>Pic HD</name>
<piconname>dummy.png</piconname>
<stream_url>http://iptv.kotobenx.com:port</stream_url>
<ts_stream></ts_stream>
<buffer_kb>512</buffer_kb>		
</channel>

Kırmızı ile işareli olan kısım kanala verdiğimiz isim
Mavi ile işareli olan kısım ise kanalın ip tv adresidir.

Yani:

Kod:
<channel>
<name>buraya kanalın adını</name>
<piconname>dummy.png</piconname>
<stream_url>satın altıgınız veya bulduğunuz linki</stream_url>
<ts_stream></ts_stream>
<buffer_kb>512</buffer_kb>		
</channel>

 

Bunun gibi alt alta cogaltin ve linkleri siralayin alt alta daha sonrasında nstream.xml kayit edin ve ftp ile nstreamplayer dosyasının içine atın ve cihazi resetleyin …

 

Gelen Aramalar:

iptv dreambox adi
iptv cccam